ریکاوری و تعمیر هارد adata

تعمیر هارد adata

اطلاعاتی راجع به هارد ADATA

یک سری هارد های پر کاربرد در ایران که در بازار به راحتی یافت می شود و متقاضیان زیادی را جذب خود کرده است  ADATA  نام دارد. البته این  ADATA  یک برند ساخت باکس هارد می باشد و خود سازنده ی هارد نیست ولی چون باکس های فوق العاده ای تولید می کند ، از هارد های اینترنال شرکت های دیگر مانند : سامسونگ ، توشیبا و … در باکس خود استفاده میکند و انان را با برند ADATA روانه بازار میکند و چون این باکس ، هاردها را قابل حمل می کند و با ویژگی هایی که دارند به صورت مختصر از صدمات ناشی از ضربه خوردن جلوگیری می کنند در بازار بسیار پر فروش اند و مورد استفاده ی بسیاری از مشتری ها می باشد.

 ریکاوری و تعمیر هارد adata

ریکاوری و تعمیر هارد adata

ریکاوری و تعمیر هارد adata

این نوع هارد ها به علت اینکه فقط به صورت ظاهری از یک برند می باشند و اصل قضیه چیز دیگریست ، بر اساس نوع هارد داخل باکس ، نحوه ی تعمیر انان متفاوت است.

از جمله مهم ترین مشکلاتی که برای ریکاوری و تعمیر هارد adata بوجود می اید عبارتند از :

# خرابی در برد تبدیل (USB 2-USB 3 ) و برد اصلی هارد.

# مشکلات مربوط به صدای غیر معمول هارد که ناشی از ضربه خوردن و تکان شدید هارد دیسک می باشد.

# خرابی و نقص در هارددیسک ADATA .

که در قسمت بعدی در مورد این سه گزینه بیشتر توضیح داده می شود.

# سوختن برد تبدیل  USB هارد اکسترنال و برد اصلی هارد (ADATA )

در بهترین شرایط ، نوسان برق باعث سوختن برد تبدیل و همچنین از کار افتادن هارد شما می شود.مجموعه ی اپاو با تعویض برد تبدیل به راحتی هرچه تمام تر هارد شما را فعال می کند و برای شما کاربران عزیز امکان دسترسی به هاردتان را فراهم میکند.

در بعضی از مدل های هارد ADATA در ریکاوری و تعمیر هارد adata اطلاعات به صورت کد ذخیره می شود و بدون برد تبدیل دسترسی به این اطلاعات برای شما کاربران گرامی غیر ممکن می باشد و بهتر است شما قبل از هرکاری و رساندن اسیب بیشتر به اطلاعاتتان و حتی خود هارد،ان را به افراد متخصص مجموعه ی اپاو تحویل دهید و مهارت انان را در این زمینه محک بزنید.

در اغلب اوقات نوسان برق نیز باعث سوختن برد اصلی  هارد می شود که در این حالت باید برد هارد تعویض و یا تعمیر گردد که مجموعه ی اپاو به ظرافت هرچه تمام تر این کار را انجام می دهد و در صورت عدم کسب نتیجه  ، تمام سعی خود را برای برگرداندن تمامی اطلاعاتتان و یا حتی بخشی از ان را میکند.

تعمیر هارد adata

# مشکلات مربوط به صدای هارد که ناشی از ضربه خوردن و تکان شدید هارد می باشد

تقریبا همه ی هارد ها در معرض این مشکل هستند ولی هارد ADATA  به دلیل اینکه به راحتی قابل حمل و نقل است ، بیشتر در معرض خطر است  و این امر احتمال ضربه خوردگی و خرابی فیزیکی این نوع هارد هارا افزایش می دهد.

معمولا هارد هایی که ضربه می خورند ارزش تعمیر ندارند .مجموعه ی اپاو راه حلی برای شما دارد و ان هم این است که این مجموعه اطلاعات شما را با روش های مخصوص و ویژه از روی هارد خراب شما بدست می اورد و بر روی هارد دیگری کپی میکند.

# خرابی و نقص در هارد دیسک اکسترنال ADATA

همانطور که در قسمت قبل توضیح داده شد ، در باکس های ADATA   هارد های WD ، Seagate ، Toshiba و… مورد استفاده قرار میگیرد که هرکدام از این هارد ها خرابی و مشکلات مخصوص به خود را  داراست.

خرابی هایی را که این نوع هارد ها به وجود می اورند اغلب یا اینکه هارد دیسک در سیستم عامل شناخته نمیشود  و یا اینکه صداهای غیر معمول مانند خش خش و تق تق از هارد خارج می شود که باز هم با وجود مجموعه ی اپاو جای هیچ نگرانی برای بازیابی اطلاعات شما نیست و متخصصین ما همیشه در خدمت شما کاربران گرامی می باشند تا مشکلات شما را به نحو احسنت برطرف کنند.

چند نکته کلیدی و مهم برای نگه داری صحیح هارد ADATA

  • جلوگیری از ضربه خوردن تکان ندادن هارد به خصوص در زمان اتصال به سیستم .
  • وصل نکردن به جلوی کیس (در معرض افتادن و یا تکان خوردن نبودن ).
  • Safe Mode کردن هارد قبل از کشیدن هارد از سیستم.
رابط usb3 هارد ای دیتا

قابل توجه کاربران گرامی :

صدمات فیزیکی اعم از مشکلات و خرابی هد ، خرابی پلتر ، خط و خش روی هارد دیسک و…باعث از بین رفتن کامل اطلاعات شما می باشد و درصد کمی احتمال بازیابی اطلاعاتتان وجود دارد ، پس در نگه داری و حمل ونقل ان کوشا باشید.

مجموعه ی اپاو امیدوار است با قرار دادن این مطالب و به اشتراک گذاشتن انان ، علم و تجربه ی چندین ساله متخصصان خود را در اختیار کاربران عزیز قرار داده ، تا اطلاعات انان را در زمینه ی هارد به صورت چشم گیری افزایش پیدا کند.

مشکلات هارد دیسک