تعمیر هاردReviewed by Admin on Jul 12Rating:

تعمیر هارد

مرکز تعمیر هارد ایران

مرکز تعمیر هارد ایران

خرابی برد یا PCB در تعمیر هارد

برد هارد مهم ترین قسمت الکترونیکی ان می باشد ، اگر قطعه ی الکتریکی و برد وظیفه ی خود را به خوبی انجام ندهند ، هارد روشن نمی شود و یا توسط سیستم شناخته نمی شود . برد PCB هارد دیسک حاوی تعدادی دیود و القاگر می باشد که کار انها تنظیم جریان ولتاژ در مدار هارد دیسک است.اگر این تنظیم کننده ها بر روی مدار اسیب ببینند هارد دیسک توانایی روشن شدن را ندارد.در این مواقع باید سریع به تعویض برد اقدام کرد ، یعنی یا همان برد تعمیر شود، یا یک برد سالم از روی هارد دیگری برداشته و به جای برد اسیب دیده جایگزین شود که تعمیر هارد درست انجام شود ، البته انجام این کار با تعویض ROM امکان پذیر است که این تعویض ROM بسیار کار حساس و ظریفی می باشد که مجموعه اپاو به راحتی و با بهترین ابزار این کار را انجام میدهد.

خراب شدن برد هارد

چند نمونه از دلایل اصلی که باعث خرابی برد هارد دیسک می شود و در تعمیر هارد مشکل ساز می شود

# اتصال نادرست کابل یا همان سیم برق به هارد که باعث سوختن برد هارد می شود.

# نوسان برق که باعث رسیدن شوک به هارد و سوختن دیود و القاگر برد می شود.

# استفاده نکردن از منبع های تغذیه مناسب که باعث نارسایی برق به هارد و سوختن برد ان می شود.

# استفاده بیش از حد و طولانی مدت از هارد سبب کهنگی و از بین رفتن اجزای برد و در نهایت از کار افتادگی ان می شود.

# افزایش بیش از حد حرارت ، به دلیل کارکرد نادرست قطعات روی برد هارد دیسک که در تعمیر هارد سبب اختلال می شود.

# ضربه خوردن هارد و یا سقوط ان به داخل اب سبب اتصالی کردن هارد و سوختن برد می شود. البته این مشکل بیشتر برای هارد های اکسترنال اتفاق می افتد.

# در این مجموعه تمامی برد های سوخته و از کار افتاده شما تعمیر میشود و هارد های مرده ی شما زنده می شود و اطلاعاتتان پس از تعمیر برای شما توسط بهترین افراد و پیشرفته ترین تجهیزات ریکاوری میشود و تعمیر هارد شما با موفقیت به پایان می رسد.

ریکاوری هارد بدسکتور

بد سکتوری هارد

بیت کوچکترین واحد حافظه میباشد ولی در هارد در حسب سکتور محاسبه می شود که معادل 512 بایت می باشد سکتور معیوب به درخواست هایی از جمله خواندن و نوشتن اطلاعات عکس العملی نشان نمی دهد که در این حالت آن را سکتور بد یا بدسکتور می نامیم

بدسکتور را میتوان یک کلاستر کوچک از فضای ذخیره سازی نامید .

در تعمیر هارد 2نوع بد سکتور موجود است : 1- بدسکتور منطقی یا لاجیکالی 2- بدسکتور فیزیکی یا فیزیکال

بدسکتور منطقی زمانی رخ می دهد که ناحیه ای از هارددیسک کارکرد مناسبی نداشته باشد و یا اینکه سیستم عامل در زمان کار با هارد متوجه ایرادی شود که این ایراد ناشی از مطابقت نداشتن محتوای داخل سکتور با قالب ECC  می باشد ، در این حالت هارد ، این سکتور را به عنوان بدسکتور علامت گذاری میکند همچنین یکسری از ویروس ها و بد افزار ها میتواند در تشدید این قضیه کمک کند .

بدسکتور فیزیکی همانطور که از اسمش پیداست مربوط به قسمت فیزیکی و سخت افزاری هارد میباشد که دلیل عمده ان ضربه خوردن و افتادن از ارتفاع است .

در این مورد از خرابی هارددیسک اطلاعات به سختی امکان بازگشت دارد و ممکن است اطلاعات ریکاوری نشود ولی امروزه ، با پیسرفت علم و تکنولوژی این مرکز توانسته اطلاعات را تا حدی بسته به حالت هارد ریکاوری کند و مشکلات شما را حل کند .

ممکن است هارد شما دچار بدسکتور منطقی و یا فیزیکی شده باشد که شما کاربران با نداشتن دانش فنی ، به کار با هارد خود ادامه دهید و این خود سبب خرابی و از کار افتادگی هد هارد و افزایش بدسکتوری می باشد که این امر یک فاجعه ای محسوب میشود که درصد تعمیر هارد را به صورت چشمگیری کاهش میدهد.

دلایل اصلی و متداول که در به وجود آمدن بدسکتور نقش بسزایی دارد

# افزایش دمای هارد دیسک ، بیش از حد توصیه شده در زمان کارکرد

# استهلاک هارددیسک بر اثر استفاده طولانی مدت

# کارکرد بد هارددیسک بر اثر نوسانات برق ، مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری

# وارد شدن ضربه و تکان دادن هارد در زمان اتصال به سیستم

یکی از اصلی ترین عواملی که سبب خلل در تعمیر هارد شما کاربران می شود بدسکتوری می باشد.

چند نشانه از خرابی های بد سکتوری 

# صفحه آبی یا صفحه مرگ ( Blue Page )

# کند شدن سیستم در بارگزاری و کپی اطلاعات

# غیر عادی شدن سیستم

# از کار افتادن و توقف ناگهانی و مکرر مخصوصا زمانی که سیستم در حال بوت شدن می باشد

# اسامی فایل ها و فولدر هایی که تغییر کرده و به صورت کدهایی در آمده است

این ها یک سری از خرابی هایی است که بدسکتوری برای هارد شما ایجاد می کند و ما را مجبور به تعمیر هارد شما کاربران عزیز میکند.

کارشناسان این مجموعه با در بر گرفتن بروزترین علوم و فنون در این زمینه و همچنین با در  دست داشتن پیشرفته ترین تجهیزات که برای تهیه آنها هزینه و وقت زیادی صرف شده است ، میتوانند تمامی مشکلات هارد شما حل کنند و شما را با رضایت کامل راهی منزلتان کنند.

خراب شدن پلتر

خرابی پلتر هارد

وسیله ای که به چرخیدن پلتر کمک میکند اسپیندل موتور نام دارد.در هر هارد معمولا بین 1 تا 5 پلتر قرار میگیرد که این پلتر ها بر روی اسپیندل موتور سوار می شوند و با یک بوش و پیچ سر جایشان محکم می شوند . جنس پلتر از الومینیوم و شیشه می باشد که روی انها را الیاژی مخصوص می ریزند و پلتر را با ان الیاژ می پوشانند.در گذشته سطح پلتر را با اکسید اهن می پوشاندند ولی با پیشرفت علم ، الیازی با دارا بودن ذرات قابل باردار شدن تولید شد و سطح پلتر را با ان الیاژ پوشش می دهند.

فاصله هد با پلتر به طور محاسبه ای 002/0 اینچ یا 51 میکرون می باشد . پوشش مغناطیسی روی پلتر بسیار حساس و اسیب پذیر می باشد ، به طوری که کوچکترین خراشی  و یا گرد و غباری بر روی ان باعث از بین رفتن اطلاعات می شود .

برای توصیف بهتر حساس بودن پلتر می توان گفت که حتی کوچکترین گرد و غباری که بر روی پلتر قرار گیرد سبب از بین رفتن اطلاعات میشود . به همین علت تعمیر هارد را درون اتاقی به نام CLEAN ROOM انجام می دهند که این اتاق عاری از هرگونه گرد و غبار می باشد و اصطلاحا هارد را در ان اتاق جراحی میکنند.

این مجموعه با تهیه کردن بهترین اتاق CLEAN ROOM قادر به جراحی هارد شما به بهترین شکل می باشد و اعضای این مجموعه تمام تلاش خود را برای زنده کردن هارد مرده ی شما ریکاوری اطلاعاتتان میکند تا حرف های خود را جامه ی عمل بپوشانند و توانایی های خود را ثابت کند. یکی از سخت ترین مشکلات تعمیر هارد ، خرابی پلتر می باشد که بسیار حساس و وقت گیر می باشد.

خرابی هد هارد

یکی از ظریف ترین و حساس ترین قسمت تعمیر هارد ، هد هارد است ، که تعمیر و دستکاری ان بسیار حساس و پیچیده می باشد .اغلب هارد دیسک های مدرن از هد های مقاوم ابر مغناطیسی استفاده می کنند . این هد ها بر روی اسلایدر قرار گرفته و به بازوی متحرک هارد دیسک متصل می شود.هد بر روی سطح پلتر سر می خورد ولی اصلا با پلتر تماس پیدا نمیکند و از طریق سیگنال های مغناطیسی اطلاعات را منتقل میکنند.کوچکترین ذره حتی موی انسان و یا گرد و غبار های ریز سبب رساندن اسیب به سطح پلتر و از بین رفتن اطلاعات می شود و تعمیر هارد را به کلی دچار مشکل می کند.

خرابی هد

یک سری خرابی های چشمگیر هد هارد دیسک

# خرابی ناشی از ضربه خوردن : یکی از متداول ترین خرابی ها ، خرابی فیزیکی که ناشی از ضربه خوردن میباشد و مشکل جدی برا اعضای تیم آپاو به حساب می آید که این مشکل معمولا ناشی از افتادن از ارتفاع و تکان دادن هارد در هنگام اتصال به سیستم بوجود می آید ، همانطور که در مطالب پیشین ذکر شد ، خرابی فیزیکی باعث از بین رفتن تمامی اطلاعاتتان می شود و بسیار خطرناک است .

# خرابی های اولیه  یا پنهان هارد دیسک : هاردها وقتی از کارخانه خارج می شوند مورد ازمایش نهایی قرار میگیرند ولی پس از آن ازمایش ها ، هاردها دارای مشکلاتی نیز میباشند که در همان لحظه نشان نمی دهد و معمولا در 18 ماه اول استفاده از این هارد ، خود را نشان می دهد و شما به آنها  پی میبرید .

# فرسایش به مرور زمان : هاردها دارای یک دوره ی استفاده می باشند و وقتی آن دوره به پایان میرسد کم کم شروع به فرسایش میکند . معمولا تمامی المان های الکترونیکی درون هاردفرسوده می شود و سیگنال های خروجی از هد به الکترونیک هارد کم کم کاهش پیدا می کند . پس از اتمام دوره شروع به خرابی می کند و در هارد مشکل بوجود می آید .

# افزایش حرارت یا نا مطبوعی حرارت : زمانی که ذرات بسیار کوچک در زیر هد گیر می کند ، یک فرایند شناخته شده به این نام رخ می دهد . این ذرات با ایجاد اصطحکاک ، باعث افزایش بیش از حد حرارت در پلتر توسط هد هارد شده و باعث بوجود آمدن مشکلاتی در هد و پلتر می شود .

مجموعه ی آپاو از شما خواستار است که تمامی هاردهای آسیب دیده خود را بدون دستکاری و رساندن آسیب بیشتر به هارد ، آن را برای ما ارسال و یا به گونه ای به دست متخصصان ما برسانید تا آنان اطلاعات شما را ریکاوری کنند و مشکل را به سرعت برطرف کنند و تعمیر هارد شما را با موفقیت پشت سر بگزارند.

مجموعه ی اپاو امیدوار است تمامی تعمیر هارد های خود را به ما بسپارید.

تعمیرات هارددرایو

خرابی هارد دیسک با آسیب منطقی یا صدمات فیزیکی

خرابی هارددیسک با اسیب های منطقی زمانی رخ می دهد که را انداز سیستم فایل هارددیسک دچار اسیب می شود و یا پاک می شود و یا داده های موجود بر روی هارددیسک غیر قابل دسترسی می شوند .

در بعضی از موارد نیز هارد به صورت Unallocated  مشاهده می شود . اگر اطلاعات روی هارد مهم نباشد ، آن را فرمت کرده و مجددا پارتیشن بندی می کنیم ولی اگر اطلاعات مهم بود ، به هیچ وجه این کار صورت نمی گیرد چون اگر فرمت شود ممکن است اطلاعات دیگر ، قابل ریکاوری نباشد.مجموعه ی اپاو میتواند تعمیر هارد شما را به عهده بگیرد و به خوبی وظیفه اش را انجام دهد.

در بعضی از موارد هم هارد شما ظرفیت اصلی خود را نشان نمی دهد و دچار افت ظرفیت می شود و یا چند پارتیشن شما RAW  شده است و شما به آن دسترسی ندارید . در این موارد باید از لحاظ ساختاری یا فریمور اصلاح شود و پس از اصلاح آن شما به اطلاعاتتان دسترسی پیدا می کنید .

خرابی هارددیسک با صدمات فیزیکی زمانی رخ می دهد که به هارد شما ضربه یا اسیب وارد می شود که این صدمات در صورت افتادن از ارتفاع ، فرو رفتن در اب و تکان دادن هارد در هنگام اتصال به سیستم بوجود می ایند و صدمات فیزیکی برای هارد  بسیار مضر و خطرناک است و ممکن است سبب خرابی هارد یا از بین رفتن تمامی اطلاعات شما شود پس در نگهداری هارد خود بسیار دقت کنید .

شما میتوانید در صورت بروز هر گونه مشکل با مشاورین مجموعه آپاو تماس برقرار کنید و از آنها کمک بگیرید تا درصد بازیابی اطلاعاتتان افزایش پیدا کند و از هر گونه دستکاری در هارد خود پرهیز کنید.زمانی که شما به تعمیر هارد نیازمندید می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید و از انان کمک بخواهید.

تعمیر فریمور هارددیسک

خرابی فریموری

فریمور همان سیستم عامل هارد می باشد. فریمور یا میان افزار اغلب هارد دیسک های مدرن ، در ناحیه سیستم پلاتر ها ذخیره می شوند.ناحیه ی سیستم شامل فهرست خرابی هایی از جمله P-List  و G-List وSMART  می باشد.در این بخش تعمیر هارد توسط یک سری نرم افزار های به خصوص صورت می گیرد.

فهرست خرابی های ایجاد شده یا G-List شامل سکتور های خراب یا بد سکتورهایی می باشد که در طول عمر هارد دیسک ایجاد شده اند.

مشکل Unallocated نیز جزو خرابی های فریموری محسوب می شود که در این میان اگر اطلاعات مهم نباشند همه را فرمت و پارتیشن بندی جدید می کنیم و اگر اطلاعات مهم باشد هرگز این کار را انجام نمیدهیم زیرا در تعمیر هارد مشکل بوجود می اورد.

علائمی که به صورت مکرر در خرابی فریموری هارد دیسک ایجاد شده است

# اطلاعات مهم هارد دیسک در بایوس سیستم نادرست نمایش داده می شود .

# هارد دیسک دارای شرایط عادی است ولی در بایوس سیستم شناخته نمی شود.

# در بعضی از موارد وضعیت اسمارت بایوس درست گزارش نمی شود و برای ادامه دادن باید دکمه ی F1 را فشار دهید.

مجموعه ی اپاو تمامی مشکلات فریموری هارد شما را با تمرکز و استفاده از تجربه ی چند ساله اش به راحتی حل میکند. نگران نباشید.

حل مشکل ویروس

ویروس ها و بد افزار های مخرب

یک سری از ویروس ها و نرم افزار های مخرب وجود دارند که در هارد شما خلل ایجاد می کنند .این نوع بد افزارها بر روی پارتیشن هارد شما تاثیر میگذارند و نام پارتیشن شما را تغییر می دهند و یا اینکه مانع شناخته شدن هارد توسط سیستم می شوند و اینکه پارتیشن هارد شما را قفل می کنند و در ازای دریافت مبلغ اطلاعات شما را در اختیارتان قرار می دهند که به این نوع بد افزار ویروس گروگانگیر میگویند که توسط مجرمان سایبری طراحی شده است .

در مجموعه ی اپاو تمامی مشکلات هارد شما به راحتی هرچه تمام تر حل می شود.فقط کافی است شما به این مجموعه اعتماد کنید تا این مجموعه جواب اعتماد شما را به بهترین شکل بدهد از تعمیر هارد شما سربلند بیرون بیاید.

اطلاعات بیشتر درباره تعمیر و ریکاوری انواع مختلف ویروس میخواهید ؟

ریکاوری و تعمیر هارد

تعمیر-و-ریکاوری-هارد-لنوو-lenovo
تعمیر و ریکاوری هارد ایسوس asus
تعمیر و ریکاوری هارد سونی sony
تعمیر و ریکاوری هارد ADATA HD 720
تعمیر و ریکاوری هارد corsair
تعمیر و ریکاوری هارد OCZ
ریکاوری دوربین دیجیتال
ریکاوری دوربین ریکاوری دوربین فیلمبرداری فیلمبرداری
ریکاوری اطلاعات دوربین نیکون nikon
بازیابی اطلاعات هارد وسترن المنت wd element
تعمیر و ریکاوری هارد لسی Lacie
تعمیر و ریکاوری هارد وسترن wd
تعمیر هارد سیگیت seagate
تعمیر هارد اکسترنال
بازگردانی اطلاعات مموری هلی شات
هارد اینترنال
ریکاوری هارد سیگیت barracuda
بازیابی اطلاعات دوربین عکاسی و فیلمبرداری
بازیابی اطلاعات دوربین
تعمیر هارد وسترن wd
تعمیرات هارد سیگیت
تعمیر و ریکاوری هارد فوجیتسو FUJITSU
هارد وسترن مای بوک
تعمیر هارددیسک مکستور
نمایندگی تعمیرات هارد سامسونگ
تعمیر هارد توشیبا
ریکاوری هارد اکسترنال
جراحی هارد دیسک
ریکاوری هارد رید RAID
بازیابی اطلاعات سرور
ریکاوری هارددیسک
مرکز تعمیر هارد ایران
بازیابی اطلاعات هارد ترنسند
مرکز ریکاوری دوربین dvr
ریکاوری هارد فرمت شده
ریکاوری هارد لپتاپ
تعمیر هارد بوفالو
تعمیر هارد adata
تعمیرات هارد سیگیت