بازیابی و تعمیر هارد لپ تاپ

ریکاوری هارد لپتاپ

امروزه در جهان بیشتر از کامپیوتر های خانگی و PC ، لپ تاپ مورد استفاده قرار می گیرد و ان هم دلیلش این است که هم حجم کمتری نسبت به PC دارد و هم قابل حمل و نقل می باشد. در این مطلب سعی میکنیم شما را با انواع خرابی ها و بازیابی و تعمیر هارد لپ تاپ آشنا کنیم

در بازار ایران بیشتر لپ تاپ هایی که به فروش میرسد از مدل های  LENOVO ، ASUS ، ACER ، DELL ، SONY ، TOSHIBA و … می باشد که درون هر کدام از انها هارد های شرکت های مختلفی از جمله : WD ، Seagate ، TOSHIBA و … قرار داده می شود که هرکدام ازاین هارد ها مشکلات خاص خود را دارند و در مطالب بعدی راجع به این مشکلات بیشتر صحبت می کنیم.

در مورد انواع هارد ها و مشکلات انان در مطالب پیشین به صورت کلی صحبت کردیم و به صورت خلاصه  یک سری از انان را بازگو میکنیم.

هارد دیسک های توشیبا که بیشتر هارد های مورد استفاده در باکس های ADATA می باشند ، اکثرا دچار مشکل فیزیکی یا فیزیکالی میشوند و دلیل ان هم این است که بیشتر مردم فکر میکنند این نوع هارد ها ضد ضربه می باشند و از انها جلوی ضربه خوردن مراقبت نمیکنند.البته این بیشتر مربوط به هارد های اکسترنال می شود.

هاردهای سیگیت و WD بیشتر دچار خرابی های فریموری ، بدسکتوری ، دیتکت نشدن و کندی هارد در مورد بازکردن و یا بارگزاری مطالب و اطلاعات میشوند و ما در ادامه ی مطالب به بازیابی و تعمیر هارد لپ تاپ اشاره خواهیم کرد

تعمیر هارد لپتاپ

بهتر است بدانید

در مجموعه ی اپاو تمامی هارد لپ تاپ هایی که به صورت اینترنال می باشند و انواع هارد های اکسترنال  بازیابی و ریکاوری می شوند .این مجموعه با کسب مهارت و تجربه طی زمان های طولانی ، علم بازیابی و ریکاوری انواع هارد های موجود در بازار و همچنین هارد های کمیاب را بدست اورده است و هزینه و وقت زیادی را صرف بدست اوردن این علم کرده است.این مجموعه با در دست داشتن متخصصین و همچنین ابزارهای پر قدرت ریکاوری اطلاعات مانند PC3000 ، اقدام به ریکاوری اطلاعات شما کاربران عزیز می کند.شما عزیزان بهتر است ، هنگامی که هرنوع مشکل از طرف  هارد خود احساس می کنید ، بدون دستکاری ، اضافه یا حذف کردن پارتیشن و مطلبی ، یا شنیدن صدای غیر معمولی از هارد خود ، ان را به مجموعه ی اپاو بیاورید تا هارد شما ایراد یابی شود و در صورت تمایل شما کاربران ، متخصصین ما ، هاردهای شما را تعمیر و یا ریکاوری اطلاعات کنند . تیم اپاو از اعتمادی که شما کاربران عزیز به این مجموعه می کنید سپاس گزار است و همه ی تلاش خود را میکند تا تمامی اطلاعات شما به نحو احسنت بازیابی شود و این تیم رضایت را در چهره ی شما عزیزان ببیند.شما با ورود به این سایت بهتر است اطلاعاتی را که ما بر روی سایت در اختیار شما قرار داده ایم ، مطالعه کنید تا در هنگام مواجه شدن با این مشکل عملی را انجام ندهید که هم به ضرر خودتان تمام شود و هم باعث نابودی هارد و اطلاعاتتان گردد.

همچنین این مجموعه دارای مشاورانی است که می توانند به صورت تلفنی و یا حضوری به شما مشاوره رایگان بدهند. یعنی اینکه اگر شما در منزل خود با مشکلی از سوی هاردتان مواجه شدید ، فورا با شماره تلفن مجموعه اپاو تماس بگیرید ، تا ما شمارا در مورد بازیابی و تعمیر هارد لپ تاپ راهنمایی کنیم و از بروز یک سری مسائل جدی تر راجع به نابودی اطلاعاتتان جلوگیری کنیم که این خود کمک بزرگی برای شما عزیزان می باشد.

بازیابی اطلاعات هارد لپتاپ

یک سری از مشکلات هارد های اینترنال (هارد های لپ تاپ و PC)

هاردها دارای دو مشکل بزرگ می باشند

  • مشکل نرم افزاری یا Logical :

این مشکلات بیشتر در مورد فریمور یا بدسکتوری می باشد که پس از اصلاح فریمور و یا بدسکتور به روش های مختلف این مشکل حل می شود و اطلاعات باز می گردد ، البته در صورتی که هارد دستکاری نشده باشد و اطلاعات جدیدی روی هارد ریخته نشده باشد و هارد به همان صورت تحویل مجموعه داده شود.

یک  مشکل نرم افزاری دیگر وجود دارد که اطلاعات شما قفل می کند و دسترسی شما به اطلاعات خود ازبین میرود ،  به ان ویروس ، ویروس گروگانگیر گفته می شود ، این ویروس یا بد افزار توسط گروهی برای فروختن به خلافکاران سایبری ساخته شده است .این مشکل بیشتر برای کسانی اتفاق می افتد که با اینترنت سر و کار دارند  و از اینترنت به صورت مستقیم اطلاعاتی را بر روی هارد خود دانلود می کنند .

عملکرد این بد افزار به گونه ای است که بر روی پارتیشن های هارد شما کد میگذارد ، در واقع اطلاعات شمارا به عنوان گروگان میگیرد و با پرداخت مبلغی ان اطلاعات را به شما باز میگرداند.

بهترین روش برای مقابله با این بدافزار تهیه ی نسخه ی پشتیبان است.

  • مشکلات سخت افزاری یا Physical :

این نوع مشکلات همانطور که از نامشان پیداست ، مشکلات سخت افزاری هستند که دلیل عمده ان ضربه خوردن هارد و تکان دادن هارد لپتاپ در هنگام اتصال به دستگاه می باشد.این مشکل بیشتر برای هارد های اکسترنال و هارد های لپتاپ که قابل حمل و نقل است پیش می اید و بسیار مشکل جدی است و درصد کمی احتمال بازگشت اطلاعات وجود دارد.

ریکاوری هارد لپتاپ
توجه

توجه : این نوع هارد ها به دلیل اینکه بیشتر ثابت هستند ، یعنی در دستگاه PC و لپ تاپ قرار دارند و جابه جایی خاصی ندارند ، اکثرا دچار مشکلات نرم افزاری می شوند .
پیشنهاد : مجموعه ی اپاو از شما کاربران گرامی خواستار است که در صورت بروز هرگونه مشکل از سوی هارد خود ، با مشاورین ما تماس برقرار کنید و از انان کمک بگیرید و در صورت لزوم هارد خود را به این مجموعه بیاورید تا اطلاعاتتان به بهترین صورت ممکن ریکاوری شود.

مشکلات هارد دیسک