ریکاوری – بازیابی اطلاعات – تعمیر هارد اکسترنال سیگیت

تعمیرات هارد سیگیت

نکاتی درباره ی تعمیر هارد اکسترنال سیگیت برای اشنایی بیشتر شما عزیزان

هارد های سیگیت در دو نوع اینترنال و اکسترنال در بازار های ایران موجود می باشد و به دلیل ویژگی های مثبتی که دارد در ایران و نقاط دیگر طرفداران زیادی را جذب خود کرده است.از ویژگی های بارز این نوع هارد می توان سرعت بالای ان  نسبت به دیگر هارد ها را نام برد.

انواع هارد اکسترنال سیگیت :

1)Seagate Expansion

2) Seagate BackUp Plus

3) Seagate Freeplay

4) Seagate Freeagent

5) Backup plus Desktop

6) Expention Desktop

یک سری اطلاعات مربوط به تعمیر هارد اکسترنال سیگیت

یک مشکل اساسی که هارد های سیگیت که اغلب از نوع  یک ترا بایت یا 500 گیگی هستند و اکثرا با ان مواجه هستند این است که در حالی که موتورشان در حال چرخش است  دیتکت نمی شود که این ایراد مربوط به سیلندر می باشد که ما در مجموعه ی  اپاو این مشکل را به راحتی هرچه تمام تر رفع میکنیم و با وجود مجموعه ی اپاو دیگر جای نگرانی برای نه تنها این مشکل ، بلکه همه ی مشکلات مربوط به هارد نیست.

رفع ایرادات هارد سیگیت بدون دستگاه PC3000 توصیه نمیشود زیرا هاردهای سیگیت  مانند دیگر هارد ها از مشکل سخت افزاری و نرم افزاری برخوردار می باشد.

برخی از مشکلات و ایراداتی  که هارد سیگیت پیدا میکند

# هارد هنگ میکند یا کند عمل میکند که  رایج ترین مشکل ان بدسکتوری شدن ان است که بیشتر هارد های قدیمی به این مشکل بر میخورند که مجموعه ی اپاو این مشکل را به راحتی برطرف میکند.

# هارد دیتکت نمیکند.

# هارد صداهایی غیر معمول (صداهایی به جز صداهای معمول هارد) مثل تق تق ، خش خش تولید میکند.

# مورد دیگر این است که هارد بدسکتوری شدیدی دارد که ممکن باعث از بین رفتن تمامی اطلاعاتتان شود، که در این صورت مجموعه ی اپاو تمامی تلاش خود را برای بازگرداندن اطلاعاتتان میکند تا ازین امر سربلند بیرون اید.

چند مورد از رایج ترین مشکلات و خرابی های هارد های سیگیت

1) شناسایی نشدن هارد اینترنال سیگیت در بایوس.

2) عدم شناسایی هارد اکسترنال سیگیت.

3) عدم نمایش پارتیشن ها ، فولدر ها و درایو ها.

4) خرابی فریموری هارد دیسک.

5) خرابی و سوختن هارد دیسک.

6) کپی نشدن اطلاعات هارد دیسک.

7) صداهای ناهنجار به جز صداهای معمول هارد دیسک.

8) کند شدن هارد دیسک.

9) بدسکتوری شدن هارد دیسک.

تعمیر هارد اکسترنال سیگیت

در قسمت بعدی راجب این چند مورد بیشتر صحبت می شود تا شما نیز از اطلاعات گروه اپاو نیز بهره مند شوید و اطلاعاتتان به وسیله ی این مجموعه  در رابطه با هارد و مشکلات مختلفی که پیش رو دارید افزایش پیدا کند.

هاردهای اینترنال بیشتر در مصارف خانگی مورد استفاده قرار میگیرند.در همان ابتدای روشن شدن و بالا امدن سیستم میتوان فهمید که هارد شناخته شده است یا ن.اگر هارد اکسترنال در بایوس شناخته نشود نشانگر این است که برای شما امکان دسترسی به اطلاعات وجود ندارد و همچنین در ابتدای نصب ویندوز پارتیشن نمایش داده نمیشود و شما نمیتوانید ویندوز خود را تعویض کنید.

عواملی مانند خرابی فریموری و همچنین خرابی فیزیکی هارد باعث شناخته نشدن هارد اکسترنال می شود ،این دو مورد از مهم ترین و بارزترین مشکلات تعمیر هارد اکسترنال سیگیت می باشد.

دلیل شناسایی نشدن بیشتر هارد های اکسترنال سیگیت مشکلات فریموری می باشد.مجموعه ی اپاو میتواند تمامی مشکلات هارد شمارا برطرف کند وحتی اگر هارد شما نیاز به جراحی داشته باشد ، ان را در اتاقی به نام Clean Room جراحی کند تا به هر صورت ممکن اطلاعات شمارا باز گرداند.

مشکل دیگری که برای هارد های سیگیت بوجود می اید و بارز است ، مشکلات بد سکتوری است که نتیجه ی ان عدم نمایش درایو ها ، صدای ریز از درون هارد به غیر از صدای معمول هارد ،کند شدن هارد می باشد که مجموعه ی اپاو این مشکل را هم به راحتی حل می کند و رضایت شما عزیزان را جلب میکند.

صداهای غیر معمول که از هارد خارج می شود نشان دهنده ی خرابی فیزیکی هارد است و شما بهتر است به جای دستکاری و رساندن اسیب بیشتر به اطلاعاتتان و یا حتی هارد خود ، ان را به مجموعه ی اپاو بسپارید  تا به بهترین شکل ان را بازیابی کنند و اطلاعات مهم شما را به خودتان باز گردانند.

سوختن هارد  یکی دیگر از عوامل از بین رفتن اطلاعات و خرابی هارد می باشد که عوامل این قضیه مهم نوسانات برق و همچنین برعکس زدن به برق می باشد که در این مورد هم از دستکاری هارد به شدت خودداری کنید تا اگر در صدی امکان بازیابی اطلاعات برای هارد شما وجود داشت،متخصصان ما انان را برای شما بازیابی بکنند.

سه مورد از خرابی های فریموری که از رایج ترین خرابی های هارد سیگیت است میتوان از دیتکت نشدن این نوع هارد ، خرابی در ماژول یا فریمور و خرابی در مترجم هارد اشاره نمود که مجموعه ی اپاو به راحتی راه حل های این مشکل را در اختیار دارد و جای هیچ نگرانی را برای شما عزیزان باقی نگذاشته است.

در بعضی از مواقع هارد سیگیت کند می شود که یکب از دلایل ان را میتوان بدسکتوری  هارد نام برد که در مطالب پیشین به اندازه ی کافی راجب این قضیه صحبت شد و دلیل دیگر ضعف در هد هارد می باشد که با تعویض ان به راحتی این مشکل توسط مجموعه ی اپاو برطرف می شود.

و در اخر خرابی های ناحیه ای که بیشتر همان خرابی فیزیکی تعبیر میشود از کپی کردن اطلاعات هارد جلوگیری میکند که این مشکل هم توسط افراد کار کشته و متخصص مجموعه ی اپاو ، در همه ی زمینه های هارد به راحتی هرچه تمام تر برطرف میشود.

اسامی یک سری از هاردهای سیگیت مشکل دار که بر حسب تجربه اعضای مجموعه ی اپاو بدست امده است :

Diamond Max 22

Seagate Barracuda ES.2

Diamond Max 22

Seagate Barracuda 7200.11

Recommended

Firm Ware Update MX1A

St 31500341 AS

Firm Ware Update SD 1A

……………..

مشکلات هارد دیسک