تعمیر و ریکاوری اطلاعات هارد سرور

بازیابی اطلاعات سرور

تعمیر و ریکاوری اطلاعات هارد سرور

برای اشنایی بیتر با این کار ، شما نیاز به یک سری اطلاعات مختصر دارید که در این جا به انها اشاره میشود.

هارد سرور تقریبا همان Raid می باشد یعنی از قاعده ی کلی رید پیروی می کند.طلق این قاعده برای افزایش سرعت و فضای بیشتر برای حفظ اطلاعات ،چند هارد را در هم به وسیله ی یک سیستم عامل ادغام میکنند و ان سیستم عامل به عنوان سیستم مرجع شناخته می شود.

کاربرد هارد سرور در این است که کارایی چند هارد را ، به وسیله ی یک سرور ، با همدیگر ادغام کند تا افزایش سرعت و فضای بیشتر در کنار امنیت کامل برای شما فراهم شود.

تعمیر و ریکاوری اطلاعات هارد سرور یکی از حساس ترین کارهای بازیابی اطلاعات می باشد.

بازیابی اطلاعات هارد سرور

به صورت کلی Raid دارای دو حالت کلی می باشد

  • Raid های نرم افزاری

این نوع رید ها توسط سیستم عامل هایی مانند ویندوز ، لینوکس و MAC صورت میگیرد.

  • Raid های سخت افزاری

رید های سخت افزاری که توسط کارت رید انجام میگیرند.مثلا سرور های HP به صورت پیش فرض یک رید کنترلر دارند.مثلا در بعضی از مدل های ان مانند M 1 یا کارتی توضیع می شوند که رید 1 را پشتیبانی می کند و بعضی هم مثل مدل D 1 با کارتی توزیع می شوند که رید 5 را پشتیبانی میکنند.

در مرکز اپاو تعمیر و ریکاوری اطلاعات هارد سرور با تمام حساسیت و ظرافتی که دارد به راحتی انجام میپذیرد.

ریکاوری هارد سرور

توضیحات مختصری راجع به Raid به زبان ساده در ادامه مطالب برای شما کاربران گرامی بیان می شود.

# رید 0 یکی از برجسته ترین رید ها می باشد.این رید دو یا چند هارد را با یکدیگر ادغام می کند و می توان از کل فضاهای دو یا چند هارد استفاده کرد و سرعت انتقال اطلاعات بالاتر می رود ولی در صورت سوختن یک هارد کل اطلاعات از بین می رود و این نشانگر امنیت پایین این رید می باشد.این رید بیشتر مورد استفاده کاربران خانگی قرار میگیرد و نام دیگر این رید Streap می باشد.

# از دیگر رید های برجسته رید 1 ، که نام دیگر ان Mirror می باشد را می توان نام برد.در این مدل از رید ، دو به دو هاردها را با هم رید می بندیم . با این کار حافظه موجود در هارد ما نصف و امنیت حفظ اطلاعاتمان چند برابر می شود که در صورت سوختن یک هارد امکان دسترسی به از اطلاعات هارد سوخته از طریق هارد سالم می باشد.

# یکی دیگر از رید های برجسته رید 5 می باشد.در این نوع رید سه یا چند هارد برای رید بستن استفاده می شود.این نوع رید یک سوم فضا را صرف تحمل خطا می کند و بقیه را صرف افزایش سرعت میکند که عامل افزایش سرعت  ، افزایش حافظه ی ذخیره سازی اطلاعات می باشد.

یک سری از رید های دیگر موجود است که به صورت ترکیبی از رید های 0 , 1, 5, , بوجود می اید و به صورت چشمگیری در افزایش سرعت ، حجم حافظه و امنیت تاثیر دارد.

رید های ترکیبی دیگری هم وجود دارند که بحث ان مفصل است  و در لینک روبرو به صورت مفصل راجع به رید ها توضیح داده شده است .

در این مجموعه با بروز ترین تجهیزات و اپدیت ترین علم روز در مورد تمامی مسائل کامپیوتری خصوصا هارد و مشکلات ان ، هارد های شما تعمیر و ریکاوری میشود . این محموعه با سابقه ی کاری چند ساله و کسب تجربه ی فراوان  در مورد رید بستن و ریکاوری اطلاعات  رید ، می تواند هارد های رید بسته شده ی شما را که به مشکل خورده است رفع مشکل کنند و در کمترین وقت اطلاعاتتان را در اختیار شما قرار دهند.این مجموعه با بهترین و بروز ترین تجهیزات تعمیر و ریکاوری هاردهای سرور شما را به عهده میگیرد و به بهترین و زیبا ترین شکل کار انرا انجام میدهد تا توانسته باشد جواب اعتماد شمارا به خوبی بدهد.