حل مشکل ویروس گروگانگیر

حل مشکل ویروس گروگانگیر

ویروس گروگانگیر

در یک سری از هاردهایی که به اینترنت زیاد متصل می شوند و فایل های مختلفی را از اینترنت روی هارد مورد نظر دانلود می کنند مشکلی مشاهده می شود که دیتا روی هارد موجود بوده  و پارتیشن ها به همان ترتیب اولیه هارد می باشند ولی پس از مدتی میبینید که اطلاعات بر روی هارد موجود میباشد ولی پسوندی با نام های مختلف به آخر پسوند فایل های شما اضافه می شود و پارتیشن ها قفل شده است و دیگر شما کاربران به اطلاعات هارد خود دسترسی ندارید ، در اصطلاح اطلاعات هارد شما  انکریپت می شود و برای دسترسی به اطلاعات خود باید مبلغی را به عنوان باج به هکر این بد افزار پرداخت کنید تا اطلاعات شما باز یا در اصطلاح دیکریپت شود و شما به اطلاعاتتان دسترسی پیدا کنید.

به این نوع ویروس ها ویروس گروگانگیر گفته می شود ، و همانطور که از نامش پیداست این ویروس ، اطلاعات شما را به عنوان گروگان میگیرد و تا مبلغی را برای انها واریز نکنید ، اطلاعات در اختیار شما قرار نمیگیرد .

بازگردانی اطلاعات خراب

حل مشکل ویروس گروگانگیر

در ماه های اخیر شرکت های بزرگ انتی ویروس برای حل مشکل گروگانگیر بسیار فعالیت کردند ولی نتوانستند راه حلی مناسب برای این مشکل پیدا کنند. کاربران عزیزی که در هنگام کار با هارد خود ، این مشکل برایشان پیش می اید ، نباید هارد خود را هیچگونه دستکاری کنند و یا پارتیشن ها را از بین ببرند و یا پارتیشن جدید بسازند ، زیرا این کارها ممکن است تمامی اطلاعات انان را از بین ببرد.

به کاربران عزیز توصیه می شود که در صورت مواجه با این مشکل ، پول را به حساب سازنده ی این بد افزار نریزند و هارد خود را فورا به مجموعه ی اپاو تحویل دهند تا این مجموعه در صورت ممکن تمامی اطلاعات ان عزیزان و یا حتی قسمتی از ان را بازگشایی کنند و در اختیارشان قرار دهند.

در این مجموعه با وجود متخصصان خبره و کاربلد تمامی سعی خود را میکند تا اطلاعات مهم هارد شما ریکاوری شود اما

این ویروس بسرعت در حال رشد و فراگیری در سطح اینترنت می باشد و هر ماه ورژن جدیدی از این ویروس با کدگذاری های مختلف منتشر میشود

ویروس گروگانگیر

یک سری اطلاعات بیشتر در مورد حل مشکل ویروس گروگانگیر

نام این ویروس که بیش از 500000 کامپیوتر را الوده کرده است Crypto Locker  میباشد.

روش کار این بد افزار اینگونه است که اطلاعات شما را رمز گزاری میکند و شما با پرداخت پول میتوانید رمز انان را باز کنید. بارها دیده شده است که با پرداخت پول هم اطلاعات باز نشده است.

علت اختراع این ویروس یا بد افزار توسط فرد سازنده اش ، فروختن ان به تمامی مجرمان سایبری بوده است و این بد افزار بسیار خطرناک و با الگوریتمی دقیق و مبتنی بر رمزگزاری منحنی بیضوی می باشد.

لازم به ذکر است که این نرم افزار از نمونه های قبلی بسیار بهتر و مرغوب تر عمل می کند.شکستن رمز این بد افزار غیر ممکن نیست ولی اگر بخواهیم ان را با سیستم معمولی رمز گشایی کنیم یه چیزی در حدود 10 میلیارد سال به طول می انجامد.

یکی از راه های فرار ازین بد افزار تهیه ی نسخه  پشتیبان از هارد می باشد که با این کار شما دیگر نیازی به پرداخت هزینه برای بازگشایی اطلاعات خود ندارید و تیم اپاو به شما توصیه میکند که از همه اطلاعات مهم خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

این ویروس که از تاریخ 19/12/2013  وارد دنیای مجازی شد ، حدود 500000  سیستم را به گروگان گرفته است و این برای ان گروه سازنده بدافزار بسیار سود اور بوده است و فضای مجازی را دگرگون کرده و برای افرادی که با اینترنت سر و کار دارند و همچنین کاربرهای گرامی اپاو ترس و دلهره بوجود اورده است.

تیم اپاو با در دست داشتن بهترین و به روز ترین تجهیزات و همچنین به خدمت گرفتن افراد کاردان و اگاه در تمامی زمینه های هارد به شما این امید را می دهد که تمامی اطلاعاتتان را در کمترین وقت و با کمترین هزینه ریکاوری کند و ترس و دلهره را برای کاربران گرامی خود ازبین ببرد و جواب اعتماد شما را به بهترین شکل بدهد.

نکته

تیم آپاو با تلاش های فراوان و کسب تجارب در زمینه ویروس های مختلف توانسته در حل مشکل ویروس گروگانگیر خودی نشان دهد و توانسته جزو اندک مراکز ، در حل این مشکل و اولین مجموعه ای باشد که توانسته خود را با ریکاوری انواع این ویروس آپدیت کند

مشکلات هارد دیسک