سوختن برد هارد

تعویض برد هارد

سوختن برد هارد

یکی از رایج ترین خرابی ها در هارد سوختن برد هارد می باشد.اگر شما متوجه  ایراد و یا مشکلی در هارد خود شدید ، و یا اینکه بوی سوختگی از ان احساس کردید ممکن است بر هارد شما سوخته باشد، که این خرابی دلایل مختلفی را داراست که در این مطلب به چند نمونه از ان اشاره می کنیم.

هارد سوخته

 هارد دچار نوسان و یا قطعی برق شده

یکی از بارزترین دلایل سوختن برد هارد ، نوسان برق می باشد که دلیل ان استفاده نکردن از یک رابط خوب برای سیستم می باشد و همین بی توجهی کوچک سبب بوجود امدن مشکلی بزرگ در زمان قطعی برق برای هارد شما می شود و همچنین از سوی دکل های برق ، نوساناتی تولید می شود که این نوسان ها در صورت استفاده نکردن از یک رابط خوب به سیستم و برد هارد شما اسیب میزند.

سوختن برد هارد

سوختن برد هارد

خیس شدن هارد

یکی دیگر از دلایل عمده ی سوختن برد هارد ، خیس شدن برد هارد می باشد.شما کاربران عزیز باید در نگه دار ی هارد خود دقت کنید زیرا با خیس شدن هارد شما ممکن است نه تنها برد شما بسوزد ، بلکه اجزای اصلی و یونیک هارد ، مانند ROM که مخصوص به خود هارد می باشد  بسوزد . در هارد های وسترن می شود ROM را تعویض کرد و پیدا کردن یک ROM مشابه و هم سایز با ROM برد هارد سوخته بسیار دشوار است.در بقیه ی هارد ها نیز با سوختن ROM هارد شما از بین می رود و فقط ROM هارد های وسترن قابل تعویض می باشد.معمولا این مشکل برای هارد های اکسترنال ADATA ، BUFFALO و هارد های اکسترنال ازاین قبیل بوجود می اید.این شرکت ها با تبلیغات ضد ضربگی و ضد اب بودن هارد ، مردم را فریب می دهند و مردم نسبت به هارد خود دقت کمتری میکنند و هارد و اطلاعاتشان به مشکل می خورند.توصیه ی اپاو به شما عزیزان این است که به خوبی از هارد خود محافظت کنید و نگذارید که به ان ضربه وارد شود با خیس شود ، حالا هارد شما هر مدلی که می باشد ، شما باید در نگه داری ان برای حفظ اطلاعاتتان دقت کنید.یکی از اصلی ترین دلایل              سوختن برد هارد این مبحث می باشد.

 عدم رعایت اولویت زدن کابل دیتا و پاور به هارد

این یکی از دلایل سوختن برد هارد می باشد که کمتر کسی از ان اطلاع دارد و مشکل ساز است ، شما دقت داشته باشید برای استفاده از هارد خود ، در صورت روشن بودن سیستم ، ابتدا کابل دیتا را به سیستم وصل کنید ، سپس کابل پاور را متصل کنید تا مشکلی برای هاردتان بوجود نیاید.

 جداشدن قطعات از روی برد هارد دیسک در زمان جدا کردن و یا وصل کردن هارد دیسک.

 افزایش دمای هارد به دلیل درست کار نکردن اجزای ان نیز می تواند باعث سوختن برد هارد شود.

عوامل دیگری نیز در سوختن برد هارد موثر می باشد که ما دلایل اصلی و روز مره انان را به طور مفصل توضیح داده ایم.

در بعضی از مواقع نیز نوسان برق علاوه بر اینکه سبب سوختن برد هارد می شود ، باعث سوختن ic کنترل هد نیز می شود.علت این قضیه این است که در زمان قطع و وصل شدن زیاد برق ، ic کنترل هد می ایستد و دوباره شروع به حرکت می کند و تکرار زیاد این مسئله باعث سوختن ic کنترل هد می شود و بهتر است از یک رابط خوب برای سیستم خود استفاده کنید.

در بعضی از مواقع هارد روشن میشود ، اما دیتکت نمی شود ،  این قضیه می تواند دلایل عمده ای داشته باشد حتی بعضی از دلایل ان از حیطه ی سوختن برد هارد خارج می باشد ولی در این قسمت راجع به موردی که به سوختن برد هارد مربوط می باشد توضیح می دهیم.

در بعضی از این مواقع هارد شما روشن می شود اما دیتکت نمی شود ، در قسمت سوختن برد هارد ، می توان به سوختن ROM اشاره کرد که قسمت اساسی برد هارد می باشد.

در مرکز اپاو با وجود ارشیو برد ها ، اکثر برد ها پیدا می شود و هارد شما تعمیر یا ریکاوری می شود.

در بعضی از موارد ممکن است قسمتی از برد مانند خازن ها ، مقاومت ها ، سلف ها و … سوخته باشد که در ان صورت برد هارد روشن می شود اما درست کار نمی کند که راه حل تمامی این مشکلات در دستان تیم اپاو می باشد و به راحتی با این مشکلات کنار می ایند.

سوختن برد هارد

تعمیر برد هارد

مجموعه ی اپاو با داشتن تجربه ی طولانی در زمینه ی هارد دیسک و تعمیر برد هارد و همچنین این مجموعه مجهز به بانک هارد و بانک برد می باشد که این بانک ها طی زمان های طولانی بدست امده است و این مجموعه به صورت تمام و کمال قادر به تعویض برد سوخته می باشد .تیم اپاو که متشکل از چند نفر افراد خبره و کار کشته در تمامی زمینه های کامپیوتری به خصوص هارد و مشکلات ان می باشد و زیر و بم این مشکل را در اورده است و مطمئن باشید شما با لبخند از این مجموعه بیرون می روید.در ضمن بهتر است بدانید که این مجموعه خود را یکی از بهترین مراکز در حل مشکل سوختن برد هارد می داند.