هارد دیسک چیست

هارددیسک چیست

هارد دیسک چیست

تقریبا هر کامپیوتر رو میزی و سرور هایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند دارای یک یا چند درایو دیسک سخت می باشند.حتی دوربین ها نیز برای ضبط تصاویر و فیلم ها از درایو های سخت استفاده می کندد ف در ادامه به مطالب هارد دیسک چیست توجه کنید.

چندین هزار دیسک سخت با هماهنگی یکدیگر یک وظیفه را به خوبی انجام می دهند . انها تغییرات اطلاعات دیجیتال را در یک شکل نسبتا دائمی ذخیره می کنند. این نوع دیسک ها به کامپیوتر این اجازه را می دهند که در هنگام قطع شدن برق ، سیستم اطلاعات را در خودش ذخیره کند.در ادامه ی مطالب درباره ی دیسک سخت و اینکه هارد دیسک چیست  صحبت میکنیم.

هاردها یا همان دیسک های سخت در سال 1950 اختراع شدند. در ابتدا دیسک های سخت با قطر 20 اینچ بودند که تنها اطلاعات کمی را در خودشان ذخیره می کردند .در ابتدا دیسک های سخت Fixed Disk نامیده می شدند ، اما با گذشت زمان انان را HARD Disk نام گذاری کردند اما از فلاپی ها متمایز باشند .این نوع دیسک ها دارای Platter می باشند که ابزار مغناطیسی را به جای چیز هایی که در نوار ها و فلاپی ها قرار دارد ، در خود جای داده است و این مطلب پاسخ خوبی برای سوال هارد دیسک چیست می باشد.

یک دیسک سخت چیزی متفاوت از یک نوار کاست نیست .دیسک های سخت و نوار های کاست هر دو دارای محل ذخیره سازی مغناطیسی می باشند . ابزار ذخیره سازی مغناطیسی بسیار عالی می باشند ، زیرا به راحتی اطلاعات را پاک میکنند و اطلاعات جدید جایگزین میکنند و این اطلاعات می تواند سالهای متمادی در این ابزار های مغناطیسی ذخیره شوندو هیچ مشکلی برایشان پیش نیاید .به ادامه ی مطالب هارد دیسک توجه کنید .

اجزای درون هارد

1)Platter  : صفحاتی هستند که حالت دوار دارند و جنس انها از شیشه با روکش فلزی می باشد.

2) Spindle : محور یا میله ای که صفحات مدور هارد دیسک را به یکدیگر متصل میکند.

3)Drive  : موتوری است که صفحات دوار را به چرخش در می اورد.

4) Head : وسیله ای است که اطلاعات را از روی صفحات هارد دیسک دریافت می کند و پردازنده می دهد.(فاصله بین هد و صفحات هارد حدودا 18 نانومتر می باشد  که این نشان دهنده ی ظرافت و پیچیدگی کار است).

5) Arm Head : همانطور که از اسمش پیداست ، وسیله ای است که مانند یک بازو هد را نگه می دارد.

6) Stepper Motor : موتوری است که با تغییر دادن میدان مغناطیسی بازوی هد را به حرکت در می اورد.

7) Buffer Cash : نوعی حافظه است که سرعت هارد با بخش های دیگر را هماهنگ میکند.

اطلاعاتی راجع به هارد برای درک بهتر مسئله هارد دیسک چیست.

هارد دیسک چیست

هارد دیسک چیست

یک دستگاه رو میزی معمولی دارای یک هارد با ظرفیت 500 گیگابایت تا 2 ترابایت اطلاعات در هارد ها به صورت پارتیشن یا فولدر ها ذخیره می شود.یک فایل مجموعه ای از بیت ها می باشد .این قضیه در هارد دیسک چیست بسیار نکته ی کلیدی می باشد.

فایل بدون توجه به اینکه چه محتوایی دارد ، از مجموعه ای از بایت ها تشکیل شده است . برای خواندن یک برنامه در کامپیوتر ، هارد باید بیت های ان را بازیابی کند و به CPU بفرستد . برای درک بهتر هارد دیسک چیست بهتر است به لینک تعمیر هارد سر بزنید .

بهترین روش برا

ی اگاهی از چگونگی عملکرد دیسک سخت نگاه کردن به داخل ان می باشد . توجه داشته باشید که باز کردن هارد در محیط های معمولی و به وسیله ی تجهیزات مبتدی سبب اسیب دیدن هارد و از بین رفتن اطلاعاتتان می شود .برای باز کردن هارد باید از یک متخصص کمک بگیرید و هارد باید در اتاق کلین روم باز شود مگر اینکه هارد شما خراب باشد .برای فهمیدن موضوع هارد دیسک چیست بهتر است تمامی این مطالب را به دقت بخوانید.

مشکلات هارد دیسک