تفاوت فرمت NTFS و FAT32 در ریکاوری هارد

ریکاوری ntfs

تفاوت فرمت  NTFSو FAT32 در ریکاوری هارد

ایا می دانید تفاوت فرمت NTFS و FAT32 در ریکاوری هارد چیست؟؟

برای اشنایی بیشتر با این موضوع به ادامه ی مطالب توجه فرمایید.

فرمت FAT32

FAT32 مخفف عبارت File allocation table می باشد که در فارسی جدول تشخیص فایل معنی می شود.پسوند 32 در این کلمه نشانگر ان است که اطلاعات را در تکه های 32 بیتی ذخیره می کند.این مطالب یکی از تفاوت های فرمت NTFS و FAT32 در ریکاوری هارد می باشد.

این فرمت همزمان با شروع کار ویندوز 95 ،به جای فرمت FAT16 امد.این نوع فایل ها به دلیل قدمتشان دارای مزایا و معایب بسیاری هستند.از این نوع فرمت در کامپیوتر های مدرن پشتیبانی نمی شود ولی در کنسول های بازی و فلش های USB به خوبی پشتیبانی می شود.تفاوت فرمت NTFS و FAT32 در ریکاوری هارد بسیار موضوع پیچیده ای می باشد.

تفاوت فرمت NTFS و FAT32 در ریکاوری هارد

تفاوت فرمت NTFS و FAT32 در ریکاوری هارد

ریکاوری fat32

ولی سن بالا محدودیت هایی هم دارد ، به عموان مثال سیستم فایل FAT32 فایل های بیشتر از 4 گیگابایت را پشتیبانی نمی کند یعنی فایل های بیشتر از 4 گیگابایت را دریافت نمی کند.حداکثر فضای این فرمت می تواند 8 ترابایت باشد.در اینده ی نه چندان دور این قضیه نیز ممکن است تبدیل به یکی از عوامل ازار دهنده ی این فرمت شود.برای فهمیدن  تفاوت فرمت NTFS و FAT32 در ریکاوری هارد بهتر است این مطالب را به خوبی مطالعه کنید.

این سیستم فایل همانطور که گفته شد برای فلش ها مناسب می باشد ولی برای درایو های یک لپتاپ مناسب نیست . FAT32 در واقع از امکانات مربوط به محدودیت و مدیریت دسترسی کاربران مختلف پشتیبانی نمی کند و حتی نمیتوان نسخه های جدید و بروز ویندوز را با فرمت FAT32 نصب کردو ویندوز را حتما باید با فرمت NTFS نصب کرد.برای پیدا کردن                تفاوت فرمت NTFS و FAT32 در ریکاوری هارد به ادامه ی مطالب توجه فرمایید.

سازگاری : نمامی نسخه های مک ، لینوکس ، کنسول هاو هرچیزی که درگاه USB دارد.

محدودیت : حداکثر حجم 4 گیگابایت برای هر فایل و حداکثر حجم برای هر درایو 8 ترابایت می باشد.محدودیت در تفاوت فرمت NTFS و FAT32 در ریکاوری هارد بسیار موضوع مهمی می باشد.

بهترین کاربرد : از این فرمت برای حافظه های جانبی استفاده کنید با این فرض که به فایلی بیشتر از 4 گیگابایت نیازی ندارید.

ریکاوری هارد ntfs

ریکاوری هارد ntfs

فرمت NTFS

NTFS فرمتی است که ویندوز به ان خیلی  علاقه دارد.به همین علت ویندوز در ابتدای نصب درایو سیستم را با سیستم فایل NTFS فرمت کند.محدودیت حجم فایل و درایو NTFS به گونه ای است که در عمل امکان ندارد با این محدودیت ها به مشکل بر بخورید.این مطلب را در تفاوت فرمت NTFS و FAT32 در ریکاوری هارد با قسمت قبل مقایسه کنید.

این نوع فرمت دارای ویژگی های مدرنی است .این فرمت از امکانات مربوط به محدود کردن اجازه ی دسترسی به فایل ها و فولدر ها پشتیبانی میکند .این ویژگی ها در کنار ویژگی های دیگر این فرمت را برای ویندوز تبدیل به یک فرمت ایده ال کرده است.این یکی از مهم ترین تفاوت فرمت NTFS و FAT32 در ریکاوری هارد می باشد.

در کمال مدرن بودن ، این فرمت مشکلاتی را به همراه دارد.این نوع فرمت سازگاری و انعطاف FAT32 را ندارد.این نوع فرمت با نسخه های قبل از ویندوز XP کار نمیکند و تنها سیستم عامل مک به صورت پیش فرض می تواند درایو های NTFS را بخواند ولی نمیتواند بر روی انها چیزی بنویسد.برای کسب اطلاعات در زمینه ی تفاوت فرمت NTFS و FAT32 در ریکاوری هارد می توانید به خوبی در این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشید.

لازم به ذکر است که این فرمت سرعت کپی و بارگزاری اطلاعات را افزایش می دهد و این خود یکی از تفاوت فرمت NTFS و FAT32 در ریکاوری هارد می باشد

سازگاری : این نوع فرمت با نسخه های جدید ویندوز به خوبی کار میکند.

محدودیت : این نوع فرمت برای حجم درایو و حجم فایل محدودیتی ندارد.

بهترین کاربرد : بهترین کاربرد این فرمت برای ویندوز و درایو های داخلی کامپیوتر و لپتاپ ها با سیستم عامل ویندوز است.

مشکلات هارد دیسک