ریکاوری اطلاعات دوربین فیلمبرداری

در هر دوره ای دوربین های فیلمبر داری در صنعت فیلمسازی تیزر های تبلیغاتی و همینطور مجالس و حتی برای سرگرمی و اوقات فراقت و غیره استفاده میشد و از دیرباز طرفداران زیادی داشت و در حال حاظر در همه خانواده ها هست و در خیلی از مواقع اطلاعات خیلی مهمی در آن هست که ارزش مادی خیلی زیادی دارد حتی اگر ارزش مادی زیادی نداشته باشد خاطرات و بخشی از زندگی هر فرد در آن ذخیره شده درحافظه آن دوبین ذخیره شده است و از دست دادن آن بسیار غم انگیز است.

مرکز آپاو با جمع آوری بهترین مهندسان و کارشنان میتواند انواع دوربین نیکون و کانن و سونی و …. را با بهترین تجهیزات و فناوری ریکاوری و اطلاعات را انجام میدهند خیلی از همکاران هستند که ادعا دارند از پس این امر بر می آیند یا خیلیا با استفاده از نرم افزار های رایگان اینکار را انجام میدهند که بعث میشود فیلم ها به صورت صفحه ی سیاه باز شوند و یا صدا نداشته باشند و بلعکس یا به طور ناقص ریکاوری شوند و مشکلاتی از این دسته که باعث میشود فیلم های شما غیر قابل یازیابی باشند.

در دوربین های فیلم برداری از هفت نوع کارت حافظه استفاده میشود : کارت‌های فلش فشرده، کارت‌های حافظه هوشمند، کارت‌های چند رسانه‌ای، کارت‌های دیجیتال مطمئن(SD)، کارت‌های به غایت دیجیتال (XD)، حافظه الحاقی تولید سونی، و کارت‌های PCMCIA که کارت‌های پی سی نیز نامیده.

ریکاوری دوربین ریکاوری دوربین فیلمبرداری فیلمبرداری

ولی در حال حاظر اکثر دوربین ها برای نگه داری اطلاعات از رم های sd استفاده میکنند در ادمه میخواهیم شمارا با این نوع حافضه ها آشنا کنیم.

در واقع SD، خلاصه و مخفف Secure Digital یا دیجیتال امن می‌باشد SDها هم‌اکنون به فضای ذخیره سازی استاندارد تلفن‌های همراه و دوربین ها تبدیل شده‌اند. کارت حافظه SD براساس اندازه فیزیکی، در سه نوع متفاوت به تولید می‌رسد. هر مدل، دارای ظرفیت‌های متعددی است که سرعت‌های گوناگونی هم، دارند.

۱- SD Cards: این نوع کارت حافظه، دارای ابعاد ۲۴*۳۲ میلی‌متر می‌باشد و اغلب، برای رایانه‌های شخصی یا همراه طراحی شده‌اند.

۲- Mini SD cards: دارای ابعاد ۲۰*۲۱.۵ میلی‌متر بوده و در حال حاضر، تقریبا منسوخ شده‌اند.

۳- Micro SD cards: نوع دیگری از انواع کارت‌حافظه که فقط ۱۵*۱۱ میلی‌متر می‌باشد. این مدل کارت حافظه، به‌قدری کوچک است که فرق زیادی با یک سوراخ کوچک در جیب شما ندارد. میکرو SD کارت‎‌‌ها امروزه به محبوبیت خیلی زیادی رسیده‌اند؛

این نوع حافظه ها مانند تمامی مموری کارت های دیگر خرابی هایی نیز دارند که هر کدوم از این خرابی ها مشکلاتی نیز به همراه دارند مخصوصا عکاسان حرفه ای که اطلاعاتشان چندین ماه تلاش کردند.

در ادامه چند نمونه از این خرابی ها که در نهایت کاربر را مجبور به ریکاوری اطلاعات دوربین فیلمبرداری میکند را مثال میزنیم:

خاموش شدن ناگهانی دوربین به دلیل تمام شدن باطری

ضربه خوردن مموری کارت آن

خیس شدن مموری کارت

خالی شدن ناگهانی کارت حافظه

عدم شناسایی مموری کارت دوربین در لپتاپ

پاک شدن اتفاقی عکسها

قطع ناگهانی برق دوربین

خطا در خواندن اطلاعات و کپی کردن آن

آمدن پیام فرمت

شکسته شدن مموری

خراب شدن رابط مموری

و مشکلاتی از این دسته برای دوربین شان پیش بیاید پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که بدون اینکه هیچ اقدامی انجام دهید مخصوصا برای پیام فرمت دوربین خود را به کارشناسان آپاو بسپارید زیرا هر اقدامی ممکن است اطلاعاتتان غیر قایل بازیابی شوند همینطور برای کسانی مه فیلمبرداری و عکس برداری میکنند به صورت تخصصی روی قطعه ارسالیشون کار میشود به طوری که رضایت در چهره شما .عزیزان دیده شود.

امیدوارم مقاله ریکاوری اطلاعات دوربین فیلمبرداری برای شما مفید بود باشد برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در اطبات باشید.