در این جا می خواهیم شما را با هارد SSD و نحوه تعمیر و ریکاوری هارد OCZ آشنا کنیم.

تعمیر و ریکاوری هارد OCZ

 کارت حافظه هیبرید OCZ برگرفته شده از SSD و HardDisk

حافظه های SSD حافظه هایی پرقدرت و با سرعت بالا اما گران و دارای ظرفیت پایین هستند.شرکت OCZ که یکی از شرکت های معروف در زمینه تولید این حافظه ها به شمار می رود، محصول جدیدی را با نام RevoDrive تولید و عرضه نمود .این محصول یک حافظه پرسرعت ۱۰۰ گیگابایتی از نوع SSD و یک حافظه ۱ ترابایتی از نوع HardDisk دارد.

البته بسیاری از کاربران این روزها یک حافظه SSD کم ظرفیت برای سیستم عامل کامپیوتر خود و در کنار آن یک هارد دیسک با ظرفیت بالا نیز برای نگهداری فایل ها نصب می کنند ، اما این کار باعث کندتر شدن سیستم کامپیوتر میشود درصورتی که استفاده از ترکیب این دو محصول سرعت نهایی کامپیوتر را بسیار بیشتر از حالت استفاده مجزا می کند.این کارت حافظه به صورت یک کارت PCI Express ارایه می شود و دارای پهنای باند 910MB/s و 120000 IOPS است.

تفاوت هارد دیسک HDD و SSD

هارد دیسک های HDD ،از هارد دیسک های سنتی قطعات ذخیره سازی اطلاعات بودند.این نوع از هرد دیسک ها اطلاعات را به صورت پایدار ذخیره می کنند ،یعنی داده هایی که روی آنها ذخیره میشود، حتی هنگام خاموش بودن سیستم، داده ها را از بین نمی برد . این به خاطر پوششش مغناطیسی در بالی پلاتر است که روی آن کشیده شده و وقتی شما می خواهید از اطلاعات ذخیره شده خود استفاده کنید یک بازوی مکانیکی روی دیسک در حال چرخش قرار می گیرد و اطلاعات شما به نمایش در می آید.

هارد دیسک های SSD نیز کاری شبیه به HDD انجام می دهد یعنی این نوع از هرد دیسک ها اطلاعات را به صورت پایدار ذخیره می کنند ،یعنی داده هایی که روی آنها ذخیره میشود، حتی هنگام خاموش بودن سیستم، داده ها را از بین نمی برد اما با این تفاوت که در آن قطعه حرکتی وجود ندارد یعنی این هارد مثل فلش مموری می ماند و داده ها را در تراشه های خود نگه میدارد.

هارد دیسک های SSD نسبت به حافظه های USB و هارد های HDD پر سرعت تر اما گران تر هستند. یکی از دلایل بالا بودن سرعت این هارد ها نسبت به هارد های HDD نبود قطعه متحرک است که زمان تاخیر بسیار کمتری نسبت به هارد های معمولی دارند.

امروزه استفاده از هارد دیسک های SSD به جای هارد دیسک های HDD توصیه می‌شود.چون درایو های SSD نسبت به HDD پر سرعت تر، محکم تر و کم‌مصرف‌تر هستند و همین عوامل استفاده از آن‌ها را  در اولویت قرار می دهد .اما با این وجود هارد دیسک های SSD نیز مشکلاتی دارند.

طول عمر درایوهای SSD که برای مصارف معمولی به کار گرفته می شوند  بین ۵ تا ۱۵ سال است اما باز هم در موارد اندکی مشاهده می‌شود که این درایوها زودتر از موعد از کار می‌افتند.

تفاوت هارد دیسک HDD و SSD

تعمیر و ریکاوری هارد OCZ

هارد دیسک های SSD  جدیدترین تکنولوژی ذخیره سازی اطلاعات برای لپ تاپ ، نوت بوک  ، تبلت ، و … می باشند.مجموعه آپاو قادر است انواع برندهای هارد دیسک های SSD  را بازیابی و تعمیر کند.

تعمیر انواع مختلف هارد SSD  :

  • اصلاح فریم ور و ریست کردن هارد بصورت کارخانه ای
  • اشکالات کنترولر
  • در صورت عدم نمایش درست ظرفیت
  • تعمیر برد هارد SSD و رفع سوختگی اجزای آن
  • حذف پسورد حافظه SSD که کاربر بر روی آن تنظیم کرده
  • رفع ایرادات سیستم عامل و فریم ور اصلی
  • در صورت عدم شناسایی هارد در مادربرد و یا سیستم عامل

تعمیر و ریکاوری هارد OCZ که از جدیدترین نوع هارد های SSD است نیاز به تجربه و تخصص فراوانی دارد ، تیم آپاو از ماهرترین افراد در حوضه تعمیر و ریکاوری هارد OCZ تشکیل شده است که شما می توانید با اطمینان ،هارد خود را برای تعمیر به دست ما بسپارید.