ما در مقاله تعمیر و ریکاوری هارد وسترن wd element قصد داریم اول راجب این نوع هارد دیسک ها و همینطور خرابی های آنها و چگونگی تعمیر آنها با شما صحبت کنیم امیدوارم برای شما مفید باشد.
در ابتدا قصد داریم شما را با این نوع هارد های اکسترنال کار آمد آشنا کنیم
هارد دیسک های قابل حمل Elements وسترن دیجیتال از سری 2.5 اینچیِ پرتابل، دارای طراحی زیبا با ابعاد کوچک و وزن بسیار کم و شباهت زیادی با هارد های سری مای پاسپورت وسترن دیجیتال هستند. سری پرتابل المنتز تا کنون (سال 2013) در ظرفیت های 500 گیگابایتی و 1، 1.5 و 2 ترابایتی ساخته شده اند. هارد های 1.5 و 2 ترابایتی از 6 میلیمتر ضخامت و 100 گرم وزن بیشتری نسبت به ظرفیت هایِ پایین تر این سری برخوردارند و معمولا در رنگ مشکی تولید می شوند. رابط انتقال اطلاعات در المنتز پرتابل از نوع پر سرعت USB 3.0 بوده، با نسخه های قدیمی USB نیز سازگار است و تامین انرژی نیز از طریق همین رابط صورت می گیرد. بنابراین نیازی نیست یا یک آداپتور برق با وزنی اضافی را همراه خود داشته باشید. سازگاری با سیستم عامل های جدید مانند ویندوز 8، قابلیت پشتیبان گیری دستی و خودکار و سازگاری با نرم افزار امنیتی وسترن دیجیتال از دیگر قابلیت های این هارد دیسک می باشد.
این نوع هارد دیسک ها برای کاربرانی که دنبال یک هارد دیسک معمولی و کار آمد برای استفاده شخصی میگردند بسیارکار آمد هست و همینطور طرفداران زیادی نیز دارند
این نوع هارد ها مثل تمامی هارد های اکسترنال دیگر در معرض خرابی و ضربه هستند ولی درصد تعمیر و ریکاوری هارد وسترن wd element از مابقی هاردها نیز بیشتر است ما در این مقاله چند نوع از این خرابی .ها که ممکن است برای شماهم نیز پیش بیاید را توضیح خواهیم داد
ریکاوری هارد وسترن المنت element
یکی از آسیب هایی که برای هارد دیسک های اکسترنال به و جود می آید خوردن ضربه هست زیرا این نوع هارد بیشتر در معرض ضربه خورد هست.
بیشتر هارد های ضربه خورده ارزش تعمییر ندارد ولی اگر اطلاعات آن مهم باشند باید برای بازیابی اطلاعات تست شود که معلوم شود ضربه چقدر صدمه به هارد وارد کرده است.
اگر هد آسیب دید باشد میتوان آن را تعمیر کرد و بعد از تعمیر هارد دیتکت میکند و دسترسی به اطلاعات ممکن میشود
در بعضی از اوقات هد قابل تعمیر نیست تعمیر و ریکاوری هارد وسترن wd element باید با هد مشابه خود تعویض شود که اینکار نیاز به مهارت و ابزار مخصصوص دارد.
و در بعضی اوقات هد میشکند و به طوری که روی سطح دیسک می افتد و باعث خراشیدگی روی آن میشود که باعث میشود دیگر نتوان آن راتعمیر و بازیابی کرد.
و همینطور در بعضی از مواقع دیگر ضربه وارد شده باعث خرابی موتور هارد میشود که بعد از تعویض آن هارد تعمییر و دسترسی به اطلاعات نیز امکان پذیر میباشد.
و در مواقعی که فقط هد سوخته باشد با تعویض آن میتوان به احتمال بالای 90درصد هارد را تعمیر کرد و و همینطور اطلاعات را بازیابی کرد.

تعمیر و ریکاوری هارد وسترن wd element و خرابی های فریم ویر

از این نوع مشکلات در بین کسانی که برای تعمیر و ریکاوری هارد وسترن wd element مراجع کرده اند زیاد دیده میشود خرابی فریم ور ماژول های هارد دیسک مشکلات فراوانی برای هارد دیسک ایجاد میکند که به عنوان مثال میتوان:
به کندی و عدم نمایش صحیح ظرفیت و عدم شناسایی
ایجاد بدسکتور(فیزیکی و منطقی)
هارد در بایوس سیستم شناسایی نمی شود .
اطلاعات در بایوش درست نمایش داده نمی شود
و غیره…. اشاره کرد
بازیابی اطلاعات هارد وسترن المنت wd element
اینگونه خرابی ها را میتوان با پروسه اصلاح ماژول رفع نمود و مشکل هارد دیسک را برطرف کرد و همینطور مرکز آپاو میتواند با بهترین ابزار ها و دستگاه های موجود میتواند ماژول های هر نوع هاردی را با هر ظرفیت و هر رابطی اصلاح کند و مشکل هارد دیسک شما را بر طرف نماید.
این فقط دو نوع از خرابی هایی بود که اکثرا برای هارد دیسک wd element اتفاق می افتاند بود خرابی هایی دیگری هم هستند برای مثال:
کم شدن ظرفیت هارد دیسک
صداهای ناهنجار از هارد دیسک
بدسکتور گیری و بدون از دست رفتن اطلاعات
فراموشی پسورد هارد دیسک
نشان دادن پیغام فرمت (که توصیه ما به شما این است که در هیچ صورتی گزینه فرمت را نزنید)
خرابی برد هارد دیسک
و غیره…
اگر هارد دیسک شما دچار خرابی هایی که در بالا نام برده شد یا شبیه آنها شد مجموعه آپاو با در دست داشتن کارشناسان با تجربه و تجهیزات و ایزارالات به روز میتواند به صورت 100 درصد تعمیر اطلاعات شما را بازیابی کنیم و نهایت رضایت را در مشتریان عزیز به وجود بیاوریم در صورتی که مشکلاتی همانند مشکلات بالا یا شبیه این مشکلات برای هارد دیسک شما اتفاق افتاد میتوانید با کارشناسان ماهر ما در ارتباط باشید.